Kuidas reisida Saksamaale rahakotisõbralikult

Selge on see, et rahakott pole puuga seljas kellelgi ning reisimine võib muutuda üsna kulukaks luksuseks isegi euroopasiseselt reisides. Vältimaks, et reisimine võtab viimsedki säästud rahakotist ning tagamaks, et saad nautida Saksamaa võlusid täielikult, oleme kokku pannud kiire juhise selle kohta, kuidas Saksamaal reisida rahakotisõbralikumalt ning milline on üldine hinnatase – nii saad juba aegsasti planeerida oma reisikulusid.

Kui palju maksab Saksamaal majutus?

Majutus ei ole tegelikult Saksamaal üldse nii kallis kui karta võib – üldine hinnatase on üsna sarnane Eestile. Väikeseid tubasid on võimalik leida juba 10-30 euro eest öö kohta ning mõned soodsamad hotellidki hakkavad juba 45-50 euro kandist.

Muidugi on teine variant kasutada Airbnb-d, mille kaudu võid leida täiesti privaatse kodu üürimiseks 20-30 euro eest öö kohta. Saksamaal on ka palju matkaplatse, kus on võimalik sümboolse tasu eest öö veeta. Pane aga kindlasti majutuspaik kinni juba varakult, sest vahetult enne saabumist broneerides võivad hinnad olla mitmekordsed.

Toit on mõistliku hinnaga

Toit on Saksamaal tegelikult üsna sama hinnaga nagu Eestiski. Festivalidel võid osta bratwurste paari euro eest, enamus toidukohti on enam-vähem sama hinnaga nagu Eestis ning pindine õlu maksab umbes 4-5 eurot. Mis puudutab üleüldiselt väljas söömist, siis korralikes restoranides on toidud paarikümne euro lähistel, aga jällegi ei ole hinnad eestlaste jaoks midagi erilist. Toidupoes on hinnad samuti üsna sarnased meie omadele ning nädala toidu võib täiesti vabalt kätte saada 35-50 euro vahemikus, olenevalt muidugi sinu maitsest.

Transport

Saksamaal on ülikiired rongid, mis suudavad sõita kuni 300km/h kiirusega ning jõuavad ühest Saksamaa otsast teise ülikiirelt, kuid maksavad ka üsna palju – kuni paarsada eurot! Linnavahelised rongid ja bussid on muidugi odavamad, kuid ka bussipiletid võivad jääda 15-30 euro ringi (mis ei ole Eestiga võrreldes kuigivõrd suur summa).

Saksamaal on väga populaarne ka sõita ringi jalgrattaga – enamikes linnades saab rentida jalgrattaid. Linnasisesed transpordivahendid maksavad 1-3 euro vahemikus üksikpileti kohta.

Kõigele lisaks on võimalik väga mugavalt ringi sõita ka autoga ning kogeda isegi kiirusepiiranguta kiirtee võlusid.

Üldiselt on täiesti võimalik Saksamaal hakkama saada umbes 40-50 euroga päevas – seda arvestades, et peatud soodsas hostelis, sööd väljas üsna vähe ning teed peamiselt ise süüa ja kasutad oma transporti või kohalikku soodsamat transporti. Alati on võimalik saada hakkama ka soodsamalt.

Paar nippi, kuidas Saksamaal reisides raha säästa

Kui tahad pisut raha kokku hoida, saad Saksamaal hakkama üsna ökonoomselt, kui kasutad näiteks järgnevaid võimalusi:

  • Naudi tänavatoitu – Saksamaal on palju vorstimüüjaid, kes müüvad maitsvaid bratwurste otse tänaval. Nii saad kiire kõhutäie vaid paari euro eest.
  • Ära karda katsetada etnilisi söögipaiku – ühed parimad ja kõige soodsamad söögikohad Saksamaal on Türgi ja Lähis-Ida toitu pakkuvad paigad, kus on võimalik kõhutäie saada vähema kui 5 euro eest. Toitev, maitsev ja odav – mida veel võiks tahta!
  • Mine tasuta ringkäigule – paljudes suuremates Saksamaa linnades korraldatakse tasuta ringkäike. Nii saad ühtaegu näha linna, õppida selle ajalugu tundma ning säästa raha.
  • Kasuta sõidujagamist – sõidujagamine on populaarne ka Saksamaal. Kui tahad raha säästa, kasuta lihtsalt sõidujagamisäppe, et sõita koos kohalikega.

Saksamaal reisimiseks ei pea olema sugugi palju raha, kui majandad eelarvega mõistlikult. Kasutades ülalolevaid nippe, võid raha kokku hoida päris kenasti!